Спеціалізований магазин інструментів DEWALT

DEWALT, безкоштовна* доставка по Львову і Україні

Час роботи:

ПН-ПТ 09:00 - 18:30
СБ 10:00 - 15:00

+38 (095) 269 19 79

+38 (032) 247 61 37

Замовити зворотній дзвінок

Моя корзина 0

0.00 грн.

Як правильно вибрати перфоратор SDS MAX для важких робіт

Так, наприклад, фірма Метабо (METABO), яка, не дивлячись на свій солідний вік, не мала в своєму асортименті важких перфораторів і відбійних молотків, кілька років тому вирішила зайнятися їх випуском. Фірма DeWALT, яка багатьма сприймається як виробник якісного інструменту для обробки дерева, також активно просуває на будівельний ринок важку ударну техніку. І це не випадково, так як саме ця техніка приносить основний дохід як виробникові, так і продавцю. І справа зовсім не у величезних націнках. Ця техніка постійно відчуває величезні навантаження, працює «на знос», а значить і вимагає до себе підвищеної уваги з боку сервісних служб. Та інакше і не може бути. Таку техніку цілком можна порівнювати з гоночним болідом, який може показати чудові результати тільки при наявності відмінного сервісу.

Особливості конструкції важких перфораторів і відбійних молотків

Всі виробника важких перфораторів і відбійних молотків проявили дивно рідкісну єдність у виборі системи кріплення робочого інструмента (зубила, свердла). Більшість техніки оснащується системою кріплення SDS MAX. Дана система застосовується досить давно, спочатку використовувалася в відбійних молотках і зарекомендувала себе як виключно надійна, стійка до перевантажень і впливу постійної вібрації, максимально повно транслює енергію удару. І це дуже зручно для кінцевого споживача даної техніки, так як проблем з вибором витратних матеріалів просто не існує. Ви можете вибирати продукцію не тільки різних виробників, але і різної цінової категорії.

Однак не варто гнатися за дешевизною. Багато витратні матеріали нижньої цінової групи просто не призначені для використання в сучасних відбійних молотках та перфораторів з високою енергією удару. Наведемо простий приклад. Інструмент DWT (ДВТ) давно відомий російському споживачеві. Так, перфоратор DWT BH-1500 BMC при потужності двигуна 1500 Вт має силу удару 12 Дж.

У той же час перфоратор AEG PN 11 E при потужності 1700 Вт має енергію удару 27 Дж. От і уявіть собі, що може трапитися з хвостовиком свердла не належної якості, коли свердло буде відчувати подібне навантаження під час роботи — він буде просто розплющилися в стовбурі такого перфоратора і витягти таке свердло буде вкрай проблематично, найчастіше просто неможливо.

Зазвичай такі випадки закінчуються тим, що будівельникам доводиться оплачувати дорогий ремонт, який пов’язаний із заміною ствола перфоратора або відбійного молотка. Інформація для довідки: вартість такої деталі становить не одну сотню доларів, до цієї суми потрібно додати вартість робіт із заміни деталі і тоді можна точно порахувати, у що нам обійдеться економія на витратних матеріалах.

Ми неодноразово могли стикатися з інформацією, що наші товари з тих чи інших причин не можуть продаватися в Європі. Рівень шуму, підвищені вібрації, електричні перешкоди, які створюються під час роботи — ось деякі причини, за якими приходить відмова на право постачання продукції за кордон. У той же час європейські виробники вже давно працюють в таких жорстких рамках. Так, наприклад, останні зміни, які ми могли спостерігати в лінійці важких перфораторів і відбійних молотків, були викликані не тільки тим, що виробники вирішили самостійно впровадити будь-які новації. Просто Європейський Союз у черговий раз посилив вимоги до вібрації, яка виникає в момент роботи механізмів.

Саме завдяки таким суворим заходам, які спрямовані на збереження здоров’я і працездатності населення ми побачили такі «дружні» зміни у всіх лінійках важкої техніки. Масово стали застосовуватися антивібраційні ручки, спеціальні амортизаційні накладки, інші пристосування, які в кінцевому підсумку знижують вібрацію під час роботи до допустимого нормами рівня. Саме такими системами гасіння вібрації обумовлені суб’єктивні відчуття людини, якому доводиться працювати з перфоратором. Робочі намагаються переконати, що старі інструменти були більш ефективними, так як за їхніми словами, вони руками відчували потужність. Насправді ж робочі розплачувалися своїм здоров’ям, а продуктивність праці була набагато нижче.

Розглянемо це на прикладі популярного у будівельників перфоратора Макіта (MAKITA). Перфоратор Makita HR 5001 C (HR5001C) SDS-MAX довгий час випускався без будь-яких особливих конструктивних змін.

Та й вносити що або нове в конструкцію цього перфоратора просто не було необхідності, тому що ця модель інструменту вийшла дуже вдалою, працездатною, витривалою (перфоратор випускається понад 10 років) і ремонтопридатності. При потужності двигуна 1500Вт, масі 10 кг, силі удару 17,5 Дж, вартості близько 19000 рублів, перфоратор Makita HR 5001 C прекрасно справлявся з будь-якими складними роботами. Однак нові стандарти змусили виробників не стояти на місці, а підійти більш серйозно до питань безпечної роботи, ергономіки.

На зміну перфоратори Makita HR 5001 C прийшла ціла лінійка нових виробів, в тому числі і перфоратор HR5210C який при потужності 1500 Вт, силі удару 17,5 Дж отримав додатковий захист від вібрації AVT, що, правда, в якійсь мірі позначилося на масі вироби . Вага даного перфоратора дещо збільшився і склав 11,6 кг. Що ж дає ця система гасіння вібрації і як вона працює? Перфоратор має поршневий механізм, в якому поршень постійно здійснює зворотно-поступальні рухи, при цьому виробляючи удар по робочому інструменти (свердла, зубилу). У конструкцію перфоратора був доданий спеціальний вантаж — динамічний противагу, який за рахунок руху в сторону протилежну руху поршня, компенсує виникають вібрації. У комплексі з антивібраційними рукоятками, амортизаційними накладками дана система дозволяє успішно справитися з проблемою вібрації і вкластися в строгі європейські стандарти.

Але … Як відомо, за все треба платити. Вартість перфоратора Makita HR 5210 C складає близько 23000 рублів. Природно, що це досить суттєва надбавка у вартості. Проте якщо підрахувати у скільки різних державах обходиться лікування та реабілітація різного роду виробничих захворювань, то стає ясно, що впровадження таких технологій виправдане. Та й пора вже самим подумати про те, що наше здоров’я коштує дуже дорого і його потрібно берегти. Приблизно за таким же шляхом пішла ще одна японська фірма — Хітачі (HITACHI). Тільки така система у них носить назву UVP (user vibration protection).

Деякі виробники дедалі активніше починають використовувати рідку змащення механізмів перфораторів і відбійних молотків. Одними з перших такий вид змащення стали застосовувати в перфоратора фірми BOSCH. Може здатися, що це досить складно, так як доводиться більше приділяти уваги герметичності корпусу. Насправді такий хід цілком виправданий. Змащення будь-який в’язкості має таку властивість, як збиратися в самій нижній точці корпусу перфоратора. Можна заперечити, що і з рідкими мастилами відбувається те ж саме. Вся справа в тому, що під час охолодження, звичайна змащення густіє. У той момент, коли ви починаєте працювати, не всі деталі і механізми перфоратора змащуються належним чином. Це порівнянно з запуском двигуна автомобіля після тривалого періоду простою. Далеко не кожен користувач дотримується рекомендацій, що перед початком роботи потрібно включити інструмент без навантаження на нетривалий період часу. Особливо довго змащення розподіляється по всьому ударному механізму на морозі. Як наслідок — підвищений знос і передчасний вихід з ладу інструменту.

Рідка змащення набагато швидше досягає всіх точок, які змащуються під час роботи, в мороз така змащення густіє набагато менше, багато разів швидше розподіляється по редуктора інструменту і тим самим збільшується його ресурс. Більш того, під час роботи механізми інструментів дуже сильно нагріваються.

Рідка змащення набагато краще охолоджує ударний механізм перфоратора (відбійного молотка) ніж стандартна густа змазка, що так само сприяє зменшенню зносу.

Корпус перфоратора — це не тільки гарний дизайн. Ефективне охолодження всіх механізмів перфоратора, стійкість до механічних впливів (вібрації під час роботи, падіння, удари), запобігання оператора не тільки від механічного впливу вібрації на організм, але і від опіків, ураження електричним струмом. Ось ті основні функції, які виконує корпус перфоратора. Пластик, з якого виготовляють корпусу перфораторів, здатний витримати не тільки високі температури, але й прекрасно протистоїть різного роду механічних впливів, оберігаючи тим самим металевий корпус виробу. Побутує помилкова думка, що корпус перфоратора не повинен грітися під час роботи, що такий нагрів корпусу говорить про можливе дефекті. Це твердження не вірно. У момент удару виробництва виробляється велика кількість енергії, у тому числі і теплової. Температура всередині ударного механізму може досягати 600-800 градусів, а у важких відбійних молотках навіть вище.

Металевий корпус редуктора, змащення, вентиляція електродвигуна дозволяють ефективно відводити це тепло і швидко охолоджувати інструмент. Саме високі температури з часом приводять у непридатність внутрішню змащення перфоратора, гумові манжети і ущільнення. З цієї причини так важливо вчасно виробляти її заміну. Погодьтеся, у нас же не викликає сумнівів, що в двигуні автомобіля необхідно періодично міняти масло, проводити обслуговування всього ударного механізму. Деякі виробники, наприклад Хітачі (Hitachi) стали виготовляти корпусу своїх важких перфораторів з легких металевих сплавів, як у перфоратора SDS-max Hitachi DH45MR.

Це не тільки збільшує міцність інструменту, але і покращує його охолодження під час роботи. Крім цього деякі виробники, наприклад фірма DeWALT, комплектують свої вироби спеціальної подовженою ручкою, яка істотно полегшує роботу з таким важким інструментом як перфоратор SDS MAX. Більш того, в деяких моделях, як наприклад в перфоратори SDS-max DeWALT D25601K є можливість встановлювати подовжену ручку в безпосередній близькості від основної, де розташована кнопка включення вироби. Це дуже зручно під час проведення робіт на горизонтальній поверхні, так як оператору більш зручно утримувати інструмент.

Окремо варто згадати про комплект постачання перфораторів і відбійних молотків. Практично вся техніка поставляється в спеціальних валізах (металевих або пластикових), які призначені для зберігання і транспортування інструментів. Більше в комплект нічого не входить, хіба, що дрантя для чищення інструменту і змазка для хвостовиків свердел і зубил. У комплект поставки відбійного молотка може додатково входити одне зубило. Справа в тому, що вартість витратних матеріалів з хвостовиком SDS MAX дуже висока і це неодмінно позначиться на вартості всього комплекту. Може скластися така ситуація, що тими свердлами, якими укомплектують перфоратор, Вам просто не доведеться працювати. Вони Вам можуть не знадобитися через малу, або навпаки, великого діаметру. Всю оснащення Вам потрібно купувати окремо. Іноді виробники інструментів влаштовують спеціальні акції і комплектують свої вироби різного роду приладдям. Це звичайний маркетинговий хід. Якщо ви відкриєте каталог інструментів будь-якого виробника, то самі зможете переконатися в тому, що інструмент подібного класу додатковими витратними матеріалами не комплектується.

Розповідаючи про різних виробників і техніки було б не правильно і не справедливо забути про таку фірму як Хілті (HILTI). Ця компанія розвивається по шляху, який повністю відрізняється від шляхів розвитку інших виробників інструментів. HILTI виключило з ланцюжка «виробник — покупець» всіх посередників. Це має як позитивні, так і негативні сторони. На жаль, осягнути неосяжний будівельний ринок просто неможливо. Величезні накладні витрати в повній мірі позначилися на вартості даного інструменту. Якщо споживач у великому місті не відчуває особливої проблеми з обслуговуванням даної техніки, то будівельні бригади з віддалених регіонів країни залишаються один на один з проблемою ремонту. Існує навіть жарт, яка відноситься до вживаному в договорах поставки інструментів HILTI терміну «довічна гарантія».

Будівельники кажуть — «Хілті зламався — життя закінчилося». І в цьому жарті є частка правди. Не викликає сумніву той факт, що фірма Хілті не тільки виробляє відмінний інструмент, але й має унікальні гарантійні умови, які полягають в беззастережне усунення будь-якої поломки протягом 2 років, обмеження вартості ремонту виробу. Однак якщо споживач уважно прочитає всі ці умови, то знайде деякі не зовсім прийнятні моменти, які суттєво обмежують можливість вибору, наприклад витратних матеріалів. Виробник безпосередньо в інструкції вказує, що гарантія поширюється на виріб «якщо застосовувалися тільки оригінальні витратні матеріали та запчастини фірми Хілті».

Але найголовніший фактор, який змушує замислитися покупця — це вартість інструментів і витратних матеріалів. Коли вам пропонують інструмент, який у декілька разів дорожче своїх прямих конкурентів, то варто задуматися — виправдані такі витрати всім запропонованим сервісом чи ні. Давайте розглянемо це на простому прикладі.

Комбінований перфоратор HILTI TE 70 коштує близько 15800 грн, в той самий час, як прямий його конкурент перфоратор BOSCH GBH 7-46 DE Professional коштує близько 7050 гривень.

З огляду на досить високу вартість техніки, яка оснащена швидкозажимний патроном SDS MAX, далеко не кожна будівельна бригада, або майстра, які займаються ремонтом і будівництвом, можуть дозволити собі мати дві одиниці такої техніки — перфоратор і відбійний молоток. Доводиться вибирати щось універсальне. Саме з цієї причини вибирають перфоратор. Всі важкі перфоратори можна умовно розбити на 3 групи:
вагою близько 5 кг;
вагою близько 7кг;
вагою близько 11 кг

Невеликі будівельні бригади вважають за краще використовувати перфоратори вагою близько 7 кг з тієї причини, що вони мало чим поступаються важким перфоратора і в той же час вартують набагато менше. Ці перфоратори чудово справляються з таким завданням, як встановлення кондиціонерів (спліт-систем), прокладка проводки і труб, Проробляє прорізів у стінах. Крім цього, перфоратори вагою до 7 кг дозволяють використовувати спеціальний перехідник SDS-max — SDS +. Цей перехідник дозволить Вам використовувати в роботі не тільки свердла з хвостовиком SDS-max, але і за відсутності необхідного діаметра скористатися свердлами для легких перфораторів. Це не тільки зручно в роботі, але і значно економить Ваші кошти.

Давайте розглянемо кілька перфораторів SDS MAX і порівняємо їх характеристики. Як приклад ми візьмемо перфоратори з приблизно однаковими характеристиками, умовами гарантії, які надаються виробником — перфоратор Makita HR4011C, перфоратор DeWALT D 25601 K. Це дозволить найбільш повно розглянути всі переваги лінійки середній перфораторів вагою близько 7 кг.
Перфоратор Makita HR4011C

Перфоратор Makita HR4011C є досить свіжою розробкою. Інструмент має виключно високою продуктивністю, при потужності двигуна 1100 Вт і енергії удару 9,5 Дж даний перфоратор дозволяє свердлити отвори діаметром до 45 мм, а також працювати порожнистими коронками буровими діаметром 105 мм.

Перфоратор оснащений антивібраційною системою, про яку ми вже розповідали (AVT), має електронний регулятор обертів двигуна (від 235 до 480 об \ хв) що дозволяє робити від 1350 до 2750 ударів у хвилину. Перфоратор має вбудовану систему сервісної індикації, яка своєчасно сповістить вас про знос вугільних щіток або пошкодженій електричному кабелі. Металевий редуктор надійно захищений зносостійким пластиковим корпусом з інтегрованими металевими вставками, які надають йому ще більшу міцність. Вага даного перфоратора становить 6,3 кг, вартість близько 6200 грн. Гарантія виробника — 12 місяців.
Перфоратор DeWALT D 25601 K

Перфоратор DeWALT D 25601 K привертає до себе увагу зміненим корпусом редуктора. Дані зміни були внесені в конструкцію перфоратора з метою скорочення часу на сервісне обслуговування. Для проведення такого обслуговування немає необхідності знімати захисний пластиковий корпус інструмента.

Таке нововведення також поліпшило охолодження перфоратора під час виконання робіт. Перфоратор має подовжену рукоятку, яку можна кріпити в задній частині перфоратора, для більш зручної роботи. Потужність інструменту становить 1150 Вт і при цьому енергія удару дорівнює 10 Дж. Обороти у даного перфоратора регулюються електронікою в діапазоні від 140 до 280 об \ хв. Перфоратор не має активної системи гасіння вібрації проте оснащений спеціальними амортизаційними накладками. Система індикації своєчасно повідомить оператору про необхідність проведення сервісного обслуговування і заміни щіток. Конструкція перфоратора передбачає полегшений доступ до вугільних щіток.

Перфоратор дозволяє свердлити отвори діаметром до 45 мм. Вага даного інструменту близько 6,8 кг. Є ще одна приємна несподіванка. Даний перфоратор при його вартості близько 6488 грн на акційному варіанті комплектується спеціальним валізою великої місткості та кутовий шліфувальної машинкою DeWALT D 28139 потужністю 0,85 кВт і діаметром кола 125 мм. Такі подарунки від виробника завжди бувають приємним і корисним доповненням до основного інструменту. Тим більше, що вартість такого подарунка складає близько 900 гривнів.
Зваживши всі позитивні та негативні сторони, ми вирішили вибрати для невеликої будівельної бригади перфоратор DeWALT D 25601 K. Причин такого рішення дещо. Перш за все, велику роль грає комплектація даного інструменту. Отримати в подарунок кутову шліфувальну машину, для якої завжди знайдеться робота на будівельному майданчику — це вагомий аргумент на користь даного інструменту. Крім того, даний перфоратор володіє прекрасними технічними характеристиками, порівняно легкий і зручний в роботі, має високу енергію удару і досить потужний двигун. В якості продукції торгової марки DeWALT так само не доводиться сумніватися. Останнім часом фірма DeWALT величезне значення надає сервісного обслуговування своїх інструментів, проводить різноманітні акції, завдяки яким користувачі інструментів DeWALT можуть значною мірою зберегти свої кошти.