Спеціалізований магазин інструментів DEWALT

DEWALT, безкоштовна* доставка по Львову і Україні

Час роботи:

ПН-ПТ 09:00 - 18:30
СБ 10:00 - 15:00

+38 (095) 269 19 79

+38 (032) 247 61 37

Замовити зворотній дзвінок

Моя корзина 0

0.00 грн.

Охорона праці при виконанні конкретних робіт на висоті

Техніка безпеки — конкретні роботи

У даній частині техніки безпеки викладаються рекомендації, якими не варто нехтувати виконуючи конкретні роботи на висоті.

При монтажі або заміні склопакетів:

При демонтажі склопакетів в першу чергу варто переконається в цілісності того шматка, що збираєшся демонтувати. Не варто ставити присоску на тріщину або бруд: і присоску зіпсуєш і пакет впустиш. Працювати потрібно обов’язково в спецодязі з довгим рукавом з щільної тканини, а рукавички мати особливо міцні. Обов’язково із собою на висоті мати пару бинтів (їх можна приклеїти під каску).
Були випадки коли скло лягало на мотузки і обрізало спочатку основну, а потім і страхувальну, тому обов’язково потрібно одягати протектор над собою. При роботі з напарником варто позначати кожну дію словами. Також варто не забути огороджувати територію під собою і не допускати перебування низових працівників в зоні можливого падіння.

При роботі з болгаркою:

При різанні металу на висоті потрібно дуже уважно стежити за станом ріжучого диска, він може розлетітися як як шрапнель. Не варто заламувати диск, і ловити міліметри — нічого доброго не вийде. При роботі обов’язково:
— Мати окуляри;
— Не різати на себе;
— Не різати поблизу власного тіла і проводів;
— Одягати щільний одяг;
— Жорстко зафіксуватися на місці робіт, щоб не «базікати»;
— Мати з собою ключ і пару запасних дисків, щоб не спускатися по 10 разів;
— І звичайно не забути підстрахувати відрізаний шматок.

При роботі перфоратором і дрилем:

Бути обережним, крутний момент буває настільки сильний, що можна заробити вивих плеча або навіть перелом. Не варто включати автоматичне свердління, використовуйте ручний режим. Частіше виймайте свердло або бур щоб прочистити отвір, а також не перегрівайте їх, і не захоплюйтеся: мало хто зрадіє наскрізного отвору у себе в квартирі. Важливо стежити щоб провід або страхувальний шнур не намотало на свердло, це може закінчиться плачевно.

При зварюванні на висоті:

Найголовніше не працювати в дощ або сильний вітер. При подібних роботах обов’язково:
— Одягнутися в дуже щільний одяг, не забути про чоботи, причому штани повинні закривати чоботи зверху;
— Зварювальні окуляри і рукавички;
— Мати з собою запас електродів;
— Поставити помічника біля балонів або біля апарату, щоб у разі була можливість швидко відключити;
— Заземлювати обладнання.

При зрізанні аварійних дерев:

До початку робіт важливо оцінити стан стовбура і не лізти на гниле дерево. При необхідності можна забезпечити собі страховку з сусіднього дерева або будівлі.
У роботі обов’язково подивитися куди будуть летіти отпіленние шматки, при необхідності завішувати кожен шматок по окремо. Почати варто з дрібних гілок і зелені, вони займають до половини загальної ваги дерева. Якщо потрібен кран або автолюлька — не соромлячись ставити до відома замовника. Також не варто скупитися і пиляти великі шматки і гілки цілком.

При роботі з бензопилою:

— Перевірити загальний стан пилки до початку робіт;
— Обов’язково прогріти пилу на землі, перевірити ланцюг і її натяг (взяти з собою ключ);
— Не варто економити на маслі, можна спалити мотор;
— Не пиляти на себе;
— Обов’язково окуляри і гарного підсобника, який буде динамічно «ловити» шматки.

При роботі електропилкою:

— Не працювати в дощ і в умовах підвищеної вологості;
— До початку робіт з видалення сучків і стовбура потрібно обов’язково перевірити придатність пили і промацати кожен метр подовжувача, під час роботи поглядати за ним;
— Не пиляти на себе;
— Окуляри і хороший подсобник.

При роботі з лебідкою і підйомі важких вантажів:

Варто пам’ятати, що з лебідкою не рекомендують працювати в дощ. Її не варто перевантажувати, тому важливо реально оцінювати вагу вантажу. За станом троса потрібно стежити, і трохи що — зупиняти рух.
У роботі важливо мати стійкий зв’язок з приймаючим і спостерігачем, при цьому командувати повинен одна людина. Також потрібно стежити за розташуванням мотузок на даху і вікнами, щоб не порізали, дублювати підйомну мотузку, уважно стежити за вузлом — він не повинен впертися в верхній ролик.
Для того, щоб не зачіпати будівлю потрібно використовувати відтягнення від стіни: або поставити для цього окремої людини або автоматичний пристрій.

При монтажі покрівлі і профлиста:

Обережно ходити по новій покрівлі, по відчуттях вона дуже схожа на ковзанку. Не розкидати шматки заліза на горищі і особливо на даху: або обріжеш, або посковзнешся. Не залишати гострі кромки по краях і кутах. По можливості змонтувати труби або троса для страховки альпіністів.

При монтажних роботах на висоті:

Уважно ставитися до підбору кріплення. Враховувати стан стіни, при необхідності використовувати хімічні анкера або наскрізні шпильки. Уважно оглянути вмонтовувану конструкцію на наявність тріщин або неякісної зборки. Був випадок коли силові вуха закріплювали на алюмінієві заклепки. Обов’язково мати проект монтажу — це гарантія вашої безпеки та безпеки пішоходів.